Buty wspinaczkowe Red Chili MATADOR LACE

Producent: Red Chili
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
Dostawa od: 0,00 zł
  • Rozmiar
szt.
250,00 zł155,00 zł / szt.

Asymetryczne, precyzyjne i bezkompromisowe buty, które pozwolą Ci poskromić najtrudniejsze wspinaczkowe projekty.Matador Lace to wiązana wersja słynnego Matadora VCR, jednego z najpopularniejszych i najlepszych butów w ofercie Red Chili.
System szybkich sznurówek umożliwia bardzo sprawne dociągnięcie i zawiązanie buta, dzięki czemu zyskujemy dodatkową sztywność, tak potrzebną podczas hardkorowych przejść. Szlufki wykonane są z bardzo mocnego materiału zintegrowanego z cholewką buta, dzięki czemu ryzyko urwania ich praktycznie nie występuje. Same sznurówki są okrągłe w przekroju, co zapewnia ich płynne przeciąganie i szybką regulację.
Tyle samo, jeśli nawet nie więcej, uwagi poświęcono konstrukcji buta. Jak przystało na high-endowy model, Matadory są asymetrycznie skręcone w celu skierowania jak największej siły na czubek. Nie jest to jednak drastyczna asymetria, która uniemożliwiałaby wspinanie się w nich osobom wybierającym do tej pory buty proste, a dzięki swojej dość elastycznej konstrukcji dostosowują się do praktycznie każdego rodzaju stopy.
Za odpowiednie „siedzenie” buta odpowiada także bardzo ergonomicznie zaprojektowana pięta. Designerski pasek z oznaczeniem producenta trzyma ścięgno Achillesa a dodatkowy fragment gumy ułatwia haczenie pięty podczas trudniejszych przejść skalnych czy na bardziej zaawansowanych problemach boulderowych.
Przednia część buta oblana jest gumą, za którą podziękujecie przy następnej przystawce na mocnym przewieszeniu czy trickowym baldzie - skutecznie chroni przed bolesnymi skutkami podhaczania, nie ograniczając przy tym ruchów. Razem z syntetyczną wyściółką dba ona także o brak nadmiernego rozbicia w czasie używania. Możecie więc być pewni, że nawet po wielu intensywnych tripach, Wasze Matadory wciąż będą opinały stopę ciasno i pewnie.
Guma użyta do produkcji tego modelu to doskonalona przez lata RX2, autorska mieszanka Red Chili. Dobrze radzi sobie podczas pracy na tarcie a w zestawieniu z precyzyjnym czubkiem świetnie sprawdzi się także na jurajskich dziurkach czy wymagających krawądkach.
Wszystkie te cechy, uzupełnione dodatkowo o bardzo estetyczne wzornictwo i wysokiej jakości materiały sprawiają, że Matador budzi więcej niż pozytywne emocje.

Specyfikacja:
Waga:600 g
Rodzaj wiązania:Sznurówki
Guma:4.2 mm RX2
Materiał:Skóra syntetyczna