Buty Wspinaczkowe Red Chili „Nacho”

Producent: Red Chili
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
Dostawa od: 0,00 zł
  • Rozmiar
szt.
220,00 zł159,00 zł / szt.

To świetnie dopasowane i bardzo precyzyjne buty do wspinaczki - zarówno dla wspinaczy z wieloletnim stażem jak i początkujących. Świetnie sprawdzą się także na panelu, gdzie dzięki swojej niskiej cenie będą idealnymi butami treningowymi. 

To, co pierwsze rzuca się w oczy to fenomenalny design tego modelu - połączenie czerwonych i białych motywów wraz z czernią gumy daje naprawdę mocny efekt. Nie jest to jednak tylko „show” - każdy z materiałów użytych do produkcji buta posiada swoją funkcję. 

Biały materiał wierzchni odpowiada przede wszystkim za oddychanie i odprowadzanie wilgoci ze środka buta - a dodatkowo, nie widać na nim magnezji, co będzie dużym plusem na zapylonych boulderowniach.

Czerwone gumowe ściągacze odpowiedzialne są za bezproblemowe wkładanie buta i jego dopasowywanie się do stopy. Dzięki nim but mocno siedzi na stopie.

Od strony technicznej Nacho także nie ma się czego wstydzić. Oblany autorską gumą Red Chili RX2 o grubości 4.2 mm, zapewnia odpowiednią dawkę komfortu, nie tracąc nic z czucia skały. Świetnie sprawdzi się zarówno w granicie (gdzie dzięki swojej trwałości wytrzyma wiele prób na tarciowych drogach) czy w wapieniu (gdzie z kolei czucie skały pozwoli stawać na najbardziej nawet wyślizganych i małych krawądkach). Co rzadko spotykane przy tego typu butach, podeszwa zapewnia odpowiednią sztywność, także dla osób o większej masie. 

Tą samą gumą szczodrze oblany jest także czubek buta. Efektem takiego zabiegu, jest nie tylko ochrona palców przy podhaczaniu, ale także ograniczone rozchodzenie się buta na szerokość - możemy być pewni, że Nacho nie stanie się „kapciem” po kilkunastu treningach.

Jeśli chodzi o profil, Nacho to but symetryczny o raczej niskim podbiciu. Pięta jest mocno obudowana, co szczególnie docenią boulderowcy.