Buty wspinaczkowe Red Chili Octan

Producent: Red Chili
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
Darmowa dostawa
  • Rozmiar
szt.
370,00 zł259,00 zł / szt.

Buty wspinaczkowe Red Chili Octan

Cały but został zaprojektowany mając na uwadze jak najlepsze trzymanie stopy, tak żebyś mógł bez problemu atakować nawet największe westowe przewieszenia i najmniejsze stopieńki na Jurze. Octan posiada dosyć wysoko poprowadzoną linie boczną, dzięki czemu nie masz poczucia, że stopa zaraz wypadnie z buta. Dba o to także głęboka i naprawdę świetnie zaprojektowana pięta. Dobrze chroni ścięgno Achillesa i daję radę przy precyzyjnych haczeniach, w czym pomagają także delikatne rowki, znajdujące się na zewnętrznej części buta.
O mocne trzymanie stopy dbają także 3 mocne i trwałe rzepy. Duży zakres regulacji sprawia, że Octana dostosują do siebie zarówno osoby z szeroką, jak i wąską stopą. Nikt też nie będzie miał problemu z operowaniem rzepami - pierwszy, najszerszy, w całości pokryty jest gumą, podczas gdy dwa dolne posiadają ogumowane zakończenia.
Za odpowiedni komfort i oddychanie stopy odpowiedzialna jest neoprenowa skarpeta, przyszyta po obu stronach buta. Pewnie trzyma ona stopę i dba o jak najkorzystniejsze jej ułożenie w bucie, dobrze współpracując z czubkiem, piętą oraz dzieloną podeszwą.
Od strony technicznej Octan także nie ma się czego wstydzić. Oblany autorską gumą Red Chili RX2 o grubości 4.2 mm, zapewnia odpowiednią dawkę komfortu, nie tracąc nic z czucia skały. Świetnie sprawdzi się zarówno w granicie (gdzie dzięki swojej trwałości wytrzyma wiele prób na tarciowych drogach) czy w wapieniu (gdzie z kolei czucie skały pozwoli stawać na najbardziej nawet wyślizganych i małych krawądkach). Co rzadko spotykane przy tego typu butach, podeszwa zapewnia odpowiednią sztywność, także dla osób o większej masie. Dzięki podzieleniu jej na dwie części (piętę oraz podeszwę przednią), Octan zachowuje przy tym dobrą elastyczność i dobrze dopasowuje się do anatomicznego kształtu stopy.
Tą samą gumą szczodrze oblany jest także czubek buta. Efektem takiego zabiegu, jest nie tylko ochrona palców przy podhaczaniu, ale także ograniczone rozchodzenie się buta na szerokość - możemy być pewni, że Octan nie stanie się „kapciem” po kilkunastu treningach :-) O to samo dba także syntetyczna cholewka, która jednak została połączona ze skórzaną podeszwą wewnętrzną, dzięki której stopa mniej przesuwa się w bucie w czasie trudnych, technicznych ruchów.
O gustach się niby nie dyskutuje, ale ciężko nie zgodzić się z tym, że Octan naprawdę dobrze wygląda - połączenie czerwonych akcentów, tak popularnych dla Red Chili, wraz z czernią i szarością daje bardzo agresywny i „zadziorny” wygląd, który może się podobać.

Materiał Skóra naturalna
Waga 250 g
Guma Autorska 5mm Red Chili RX1
Rodzaj wiązania Rzepy