Buty wspinaczkowe Red Chili SAUSALITO

Producent: Red Chili
Dostępność:
Jest Jest
 (1 szt.)
Dostawa od: 0,00 zł
  • Rozmiar
szt.
234,00 zł160,00 zł / szt.

Komfortowy i trwały all-rounder, który okaże się świetnym wyborem do nauki wspinania oraz na dłuższe, wielowyciągowe drogi.

Sausalito charakteryzuje się neutralnym profilem i dość dużą szerokością, dzięki czemu bezproblemowo pomieści nawet największe stopy. O ich odpowiednie podparcie zadba sztywna konstrukcja buta, zdejmująca konieczność mocnego napinania mięśni śródstopia w czasie wspinania. 

Guma użyta przy produkcji Sausalito to znana i lubiana RX2 od Red Chili, która w tym modelu ma grubość 4.5 mm. Zapewnia nam to bardzo dużą odporność na ścieranie, także podczas pracy na tarcie - a z własnego doświadczenia wiemy, że guma ta naprawdę dobrze pracuje na tarciowych drogach. 

Tym samym materiałem oblana jest także przednia część buta, ułatwiając podhaczanie palców w czasie wspinania. Uzupełnieniem jest bardzo mądrze zaprojektowana pięta, opracowana tak, by kierować jak najwięcej siły na czubek buta, nie uwierając przy tym w ścięgno Achillesa. Oblanie tyłu buta dodatkową warstwą gumyumożliwia łatwiejsze i bardziej precyzyjne haczenie pięty.

Cechą charakterystyczną dla tego modelu jest także system Impact Zone. Jest to specjalnej konstrukcji płytka wykonana z EVA, zatopiona w podeszwie na odcinku pięty. Jej zadaniem jest pochłanianie siły uderzenia, oszczędzając stopę i eliminując ryzyko potencjalnej kontuzji przy zeskokach. 

Buty wykonane są z naturalnej skóry.