Lonża do Via Ferraty Skysafe II

Producent: Skylotec
Dostępność:
Jest Jest
 (4 szt.)
Darmowa dostawa
szt.
305,00 zł240,00 zł / szt.

Opis:
SKYSAFE II to najnowszy zestaw asekuracyjny wyprodukowany przez Skyloteca. W odróżnieniu od produktów konkurencji, lonża ta posiada specjalny system przeszycia, nazwany znacząco Two-Step-System. To, oraz inne ciekawe pomysły zastosowane w tej lonży pozwoliły jej zdobyć w 2011 r. nagrodę IF Product Design Award.
W Two-Step-System inaczej działa niż w produktach konkurencji, absorber jest dwa razy dłuższy i zszyty na kształt znaku "+". Co to daje. W przypadku odpadnięcia osoby ciężkiej, absorber pracuje na pełnej długości pętli, natomiast w przypadku lżejszych użytkowników, rozpruwana jest tylko pierwsza część absorbera. Dzięki takiemu systemowi SKYSAFE II szybko, komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie wyłapuje loty zarówno osób "lekkich" jak i lżejszych :-) Dodatkowo, siła graniczna zawsze pozostaje poniżej 6 kN.
Karabinki użyte w lonży zostały zaprojektowane specjalnie w celu wykorzystania ich na Via Ferratach - dlatego, inaczej niż u konkurencji, wykonane są one ze stali nierdzewnej zamiast z aluminium. Efektem tego jest znacznie zwiększona wytrzymałość, wynosząca aż 27 kN! Dodatkowo, użebrowanie karabinka ułatwia jego obsługę, nawet podczas opadów deszczu lub śniegu. Karabinki zostały oznaczone różnymi kolorami w celu ułatwienia szybkiej identyfikacji lewy-prawy. Naturalnie, karabinek posiada dwustopniową blokadę (łatwo obsługiwaną nasadą dłoni) oraz zamek typu Keylock. Wisienką na torcie jest prześwit, wynoszący aż 31 mm.

Warty odnotowania jest również fakt, że w 2012, po śmiertelnym wypadku w Austrii i przebadaniu przez UIAA oraz Alpenverein większości zestawów dostępnych na europejskim rynku, SKYSAFE II okazał się być jednym z najbezpieczniejszych w stawce, a SKYLOTEC w przeciwieństwie do wielu innych, znanych producentów nie musiał wycofywać i przeprojektowywać swoich produktów.
Kliknij, by przeczytać na stronie alpenverein pełen opis wypadku, wyjaśnienie problemu oraz lista lonży wycofanych z użytku.

Wszystkie elementy zestawu zostały wyprodukowane w Europie.

Specyfikacja:

Waga:450 g
Materiał:Stal
Prześwit:31 mm
Keylock:Tak
Wytrzymałość wzdłużna:27 kN

SKYSAFE II - najbezpieczniejsza i najbardziej innowacyjna lonża do Via Ferraty!